Међународно архивистичко саветовање АДС, Чачак, 9-11. октобар 2019. године

Објављено понедељак, 14 октобар 2019

У периоду од 9. до 11. октобра 2019. године у Чачку је одржано Међународно архивистичко саветовање, као најбољи начин за обележавање 65 година од оснивања Друштва архивских радника Србије, данас  Архивистичког друштва Србије.

По трећи пут организатор окупљања архивиста из Србије и окружења било је Архивистичко друштво Србије. Покровитељи саветовања били су Министарство културе и информисања Републике Србије и Град Чачак. Партнери у организацији били су Архив Србије и Међуопштински историјски архив у Чачку. Пријатељи саветовања, већ трећу годину за редом били су Метал Системи Плус доо из Крагујеца, Тревис доо Београд и Digital Archiving Solutions doo Београд. Теме конференције биле су „Архиви у електронском окружењу" и „Архивска служба данас и у будућности". У току три радна дана учесници су могли да чују укупно 36 реферата аутора из Босне и Херцеговине, Хрватске, Холандије и Србије.

Опширније: Међународно архивистичко саветовање АДС, Чачак, 9-11. октобар 2019. године

Програм Међународног архивистичког саветовања у Чачку, 9-11.10.2019..

Објављено понедељак, 07 октобар 2019

Програм Међународног архивистичког саветовања које се организује у Чачку у периоду од 9. до 11. октобра 2019. године је објављен. Програм можете преузети кликом на линкове испод.

Програм на српском језику

Програм на енглеском језику

Представници Архивистичког друштва Србије на конвенцији ИКАРУС-a

Објављено четвртак, 26 септембар 2019

Интернационални центар за архивска истраживања  (ICARUS), организовао је у Београду од 23. до 25. септембра 2019. године,  24. по реду конвенцију на тему "Архиви и архивска истраживања у дигиталном окружењу". Суорганизатори конвенције били су Филозофски факултет у Београду и Историјски архив Београда. Архивистичко друштво Србије представљала је председница АДС, Лела Павловић са сарадницима. Испред Архивистичког друштва Србије, архивски саветник у Историјском архиву Пожаревац, мср. Јасмина Живковић представила је рад на тему Archive Material on Digital Media and Protection of Data (Архивска грађа у дигиталном облику и заштита података о личности). Програм конвенције можете видети овде.

Опширније: Представници Архивистичког друштва Србије на конвенцији ИКАРУС-a

АДС на Тузланским архивским данима

Објављено недеља, 29 септембар 2019

У Тузли је 27. и 28. септембра 2019. године организована Међународна конференција "Тузлански архивски дани", у организацији Друштва архивских запосленика Тузланског кантона, а под покровитељством Федералног министарства образовања и науке Босне и Херцеговине. Тема "Електронски записи као хисторијски извори четврте генерације - значај, заштита и кориштење" окупила је ауторе из региона. Представљено је укупно 19 радова.

Опширније: АДС на Тузланским архивским данима

Конкурс за најбољу регистратуру

Објављено среда, 04 септембар 2019

Поштоване колеге на пословима заштите ван архива (Спољна служба),

Извршни одбор Архивистичког друштва Србије донео је одлуку да у циљу подстицања заштите архивске грађе код стваралаца, ове године у оквиру Међународног архивистичког саветовања које ће се одржати у Чачку у периоду од 9. до 11. октобра, изаберемо и прогласимо „Најбољу регистратуру“ за 2019. годину.

Опширније: Конкурс за најбољу регистратуру

ПОСЕТИОЦИ