Друштво архивских радника Војводине организује Међународно саветовање у децембру 2020. године

Објављено среда, 01 јул 2020

Друштво архивских радника Војводине упутило је позив за пријаву радова за Међународно архивистичко саветовање које ће организовати у Новом Саду 3. и 4. децембра 2020. године.

Теме саветовања су

Стандардизација у архивима и

Управљање подацима у архивском окружењу (установе културе, библиотеке, факултети).

Рок за пријаву тема је 10. август 2020. године.

Позивно писмо са детаљима пријаве можете преузети ОВДЕ.

Техничко упутство за пријаву и израду радова можете преузети ОВДЕ.

Обавештењa у вези саветовања у Нишу

Објављено среда, 10 јун 2020

Са великим задовољством Вас обавештавамо да је на позив Архивистичког друштва Србије за организацију Међународног саветовања у Нишу од 7. до 9. октобра 2020. године пристигло 50 пријава из земље и иностранства.

Аутори чије су пријаве прихваћене своје завршене радове према техничком упутству треба да доставе на адресу уредника Зборника радова Слободанке Цветковић (Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.најкасније до 1. септембра 2020. године. У циљу подизања квалитета Саветовања и Зборника радова, радови ће ове године бити рецензирани.

Рок за пријаву регистратура за признање "Најбоља регистратура" је 1. јул 2020. године. Услове можете видети ОВДЕ.

О свему осталом у вези са организациjoм саветовања благовремено ћемо Вас обавештавати.

За додатне информације можете се обратити председници АДС Лели Павловић (Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.).

Видимо се у октобру у што већем броју!

Ваше Архивистичко друштво Србије

IN MEMORIAM Драга Миловановић (1968-2020)

Објављено среда, 08 април 2020

IN MEMORIAM

Драга Миловановић (дев. Капларевић)

(1968-2020)

draga

Наша драга колегиница, архивски саветник Историјског архива Краљево Драга Миловановић, рођена Капларевић, напустила нас је заувек 6. априла 2020. године.

Иако није губила наду, нити се предавала до последњег тренутка, омиљена колегиница изгубила је битку за живот 6. априла 2020. године.

Као дипломирани историчар започела је рад у Историјском архиву Краљево 1996. године и одмах оправдала своје име, стекла је наклоност свих. После успешно обављеног приправничког стажа положила је стручни испит из архивистике и добила стручно звање архивист. Преузела је без тешкоћа самосталан рад на сређивању и обради архивске грађе, изради информативних средстава, вођењу евиденција о архивској грађи и архивском депоу, у служби надзора, на приређивању изложби докумената и осталим архивистичким пословима. Успешно и ненаметљиво обављала је и послове заменика директора Архива.

Опширније: IN MEMORIAM Драга Миловановић (1968-2020)

Подсећање у вези са роковима за пријаву за саветовање у Нишу

Објављено уторак, 26 мај 2020

Поштовене колегинице  и колеге,

Архивистичко друштво Србије остаје у намери да организује међународно архивистичко саветовање у Нишу, 7-9. октобра 2020. године.
Уз захвалност свима који су већ послали пријаве, подсећамо да је рок за доставу пријава тема 1. јун 2020. године.
Готове радове према упутству треба доставити до 1. септембра 2020. године.
Предлоге евентуаланих тема, упутства и информације можете преузети овде.
У вези са признањем "Најбоља регистратура" услови конкурса и рокови остају непромењени и можете их преузети овде.

Обавештење о продужењу рокова за доставу пријава и радова за саветовање АДС

Објављено уторак, 31 март 2020

Поштоване колеге и сарадници,

Архивистичко друштво Србије као и његови чланови и сарадници помно прате дешавања у Републици Србији и у свету у вези са пандемијом вируса Covid 19. Дилема да ли обуставити све активности или са оптимизмом гледати у будућност, превагнула је у корист оптимистичког приступа и планирања будућности. Зато смо, донели одлуку да се продужава рок за доставу пријава радова за саветовање АДС у октобру 2020. године.

Гајећи искрени оптимизам да ћемо се у најскорије време изборити са вирусом и да ће се живот вратити што пре у нормалу, померили смо рок за доставу пријава на 01. јун 2020. године, а рок за слање готових радова на 01. септембар 2020. године.

АДС ће пратити даљи развој ситуације и уколико буде било потребе у вези са саветовањем донети нове одлуке и обавестити архивистичку јавност.

Све информације у вези са формом пријаве и упутством за израду радова можете наћи у распису тема за саветовање. Рокови за пријаву за признање "Најбоља регистратура" остају исти као у већ објављеном позиву.

Остајте нам у добром здрављу!

Ваше Архивистичко друштво Србије

ПОСЕТИОЦИ